انتخاب بهترین چمدان

دسته بندی ها :
انتخاب بهترین چمدان

انتخاب بهترین چمدان

یکی از مهمترین تجهیزات سفر، چمدان مسافرتی می باشد، البته اگر نگوییم مهمترین آنهاست. تصور کنید چمدان مسافرتی شما در هنگام سفر دچار آسیب شود، بخشی از انرژی شما صرف پیدا کردن چمدان در شهری که به آنجا سفر کردید می شود و طبیعیست که در این شرایط قدرت انتخاب شما برای خرید مجدد چمدان مناسب بسیار محدود است چرا که زمان کافی برای انتخاب بهترین چمدان مسافرتی را ندارید و یا شاید منطقه ای که به آنجا سفر کرده اید را به خوبی نشناسید، پس از همین اول بهترین چمدان را برای سفر انتخاب کنید. در این مقاله با هم بررسی می کنیم بهترین چمدان از میان مدلهای متنوع بازار کدام است.

انتخاب بهترین چمدان با اولویت کیفیت

برای انتخاب بهترین چمدان با اولویت کیفیت در مرتبه اول بررسی کنیم که یک چمدان از چه اجزائی تشکیل شده است:

  • دسته حمل و نقل چمدان یا دسته کریر
  • چرخ چمدان
  • زیپ چمدان
  • بدنه چمدان یا جنس پارچه چمدان
  • آستر داخلی چمدان
  • ضمانت نامه

اولویت برای انتخاب چمدان به همین ترتیب است که اشاره شد. با هم بررسی می کنیم که بالاترین کیفیت برای هر یک از اجزاء چمدان چه ویژگی هایی دارد.

دسته چمدان

بهترین دسته حمل و نقل چمدان دسته استیل تلسکوپی است، لینک زیر چمدان کندین توریستر نمونه ای با کیفیت از این نوع دسته کریر می باشد.

https://shahremodel.ir/product/%D9%85%D8%AC%D9%85%D9%88%D8%B9%D9%87-%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1-%D8%B9%D8%AF%D8%AF%DB%8C-%DA%86%D9%85%D8%AF%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D9%86%D8%AF%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA/

دسته های ساده که آلومینیومی هستند و ارتفاع آنها با ضامن فنری تنظیم می شود، تقریبا بی کیفیت ترین نوع دسته حمل و نقل می باشند.

  چرخ چمدان

اولویت بعدی چرخ های چمدان است، چمدان چهار چرخ محافظ دار با قابلیت چرخش 360 درجه می باشد، بهترین نوع چرخ برای چمدان می باشد، در لینک زیر یک نمونه چمدان چهار چرخ با کیفیت معرفی شده است.

https://www.amazon.com/Delsey-Luggage-Helium-Spinner-Trolley/dp/B008PSVUUI

چمدان های بدون محافظ پلاستیکی بی کیفیت ترین انواع چرخ چمدان می باشند.

 زیپ چمدان

زیپ برای انتخاب بهترین چمدان یکی دیگر از اولویتهای مهم می باشد، زیپ دوبل استیل درشت بهترین نوع زیپ می باشد. اگر زیپ دوبل نبود شماره  سایز آن حداقل 8 باشد چرا که بخشی از وزن وسایل داخل چمدان بر روی زیپ فشار وارد می کند و اگر زیپ درشت با دنده قدرتمند در چمدان به کار نرفته باشد احتمال آسیب دیدگی چمدان بالا می رود.

 بدنه چمدان

با قاطعیت نمی توان راجع به بهتر بودن چمدان پلی کربنات نسبت به چمدان پارچه ای نظر داد، اما اگر چمدان پلی کربنات نشکن باشد و در کاتالوگ معتبر محصول ننشکن بودن چمدان ذکر شده بود ، در این صورت معمولا نسبت به چمدان پارچه ای از مقبولیت بیشتری برخوردار است. اگر تصمیم به خرید چمدان پارچه ای دارید جنس نانو بلیزر ضد آب بهترین نوع آن می باشد. دقت شود که قسمت پشت چمدان حتما با یک لایه مقاوم پوشش داده شده باشد، در صورتی که پشت چمدان هیچ محافظی نداشت خرید آن مدل چندان به سود شما نیست.

 آستر داخلی چمدان

آستر داخل چمدان معمولا از جنس های نایلونی و پنبه ای ایست، اگر جنس آستر نایلونی بود دقت شود که به بدنه چمدان دوخته نشده باشد یعنی آستر در داخل چمدان آزاد باشد چرا که بر اثر عوامل محیطی مختلف نایلون تغییر حالت می دهد و اگر در داخل چمدان آزاد نباشد ممکن است آسیب ببیند، اما آستری های پنبه ای بسیار با کیفیتر تر از آستر های نایلونی هستند، معمولا آسترهای پنبه ای کاملا به بدنه چمدان دوخته می شوند و مشکلی از این بابت ندارند چرا که در شرایط آب و هوایی مختلف چندان تغییری پیدا نمی کنند.

ضمانت نامه چمدان

شاید به فروشندگانی که برای فروش کالاهای خود ادعا می کنند که ضمانت نامه ارائه می کنند برخورد داشته اید. فلسفه این کار بسیار خوب است، از این جهت که فروشنده برای محصول خود گارانتی ارائه دهد. اما نحوه ارائه ضمانت نامه چمدان یا هر محصول دیگری بسیار مهم است. معمولا فروشندگانی که ضمانت نامه ارائه می دهند اندکی از دیگر فروشندگان به قیمت بالاتری محصولات خود را عرضه می کنند، ولی آیا هر برگه ضمانتی ارزش این را دارد که خریدار هزینه بیشتری را پرداخت کند. ویژگی های یک ضمانت نامه معتبر به صورت زیر است:

  • یک شرکت ارائه دهنده گارانتی معتبر و با نام  نشان که با بیمه های معتبر قرار داد داشته باشد و هولوگرام شرکت پشتیبان گارانتی در برگه ضمانت موجود باشد.
  • دقیقا مشخص شود چه بخش هایی از چمدان مشمول گارانتی می شوند، اگر تمامی اجزاء چمدان شامل گارانتی شده باشند بسیار گارانتی معتبری خواهد بود اما هزینه تمام شده نهایی برای مصرف کننده نیز بسیار زیاد خواهد شد، که با توجه به رقابت برای فروش بین شرکتها معمولا این طور نیست که تمامی بخشهای یک کالا شامل گارانتی شود.
  • مشخصات کامل فروشنده و تاریخ فروش محصول به خریدار نهایی در برگه ضمانت تکمیل شده باشد.
  • اگر چمدان وارداتی بود و در ایران مونتاژ نمی شد، بررسی شود که آیا در ایران نماینده فروش دارد یا خیر.

مطالب فوق نکات کلی برای انتخاب چمدان می باشند، در صورتی که پاسخ خود را برای انتخاب بهترین چمدان در این بخش پیدا نکردید، با شماره تماس کارشناس فروش سایت تماس حاصل نمایید تا بتوانیم خدمات بهتری را به شما عزیزان ارائه کنیم.

 

مطالب مرتبط

نظرات شما

0
X